Elektronika és elektrotechnika ágazat képzése, amely szakképzettség megszerzésével zárul.
Az elektronikai műszerész a gyártó és a kiszolgáló ágazatok középfokú végzettségű elektronikai szakembere. Alapvető feladata az elektronikai berendezések összeszerelése és beállítása, valamint az elektromos és elektronikus eszközök, műszerek bemérése, javítása és karbantartása. Eltérő mérési eredmények esetén feladatai közé tartozik a hibák megkeresése és megszüntetése (hidegforrasztások, fóliaszakadások és zárlatok, hibás alkatrészek). Ismeri és alkalmazza a villamos biztonságtechnikai, illetőleg a korszerű ESD (elektrosztatikus kisülés elleni) védelmi előírásokat.
Ajánlott mindazok számára, akikhez közel áll a számítástechnika és az elektronika, de testhezálló szakma lehet azok számára is, akiket vonz a multimédia rohamosan fejlődő és jó elhelyezkedési lehetőségeket kínáló területe is.
KOMPETENCIAELVÁRÁS
Logikai gondolkodás, jó szemmérték, tér- és színlátás, kézügyesség, önállóság, problémamegoldó képesség.
A SZAKKÉPZETTSÉGGEL RENDELKEZŐ
- ellenőrzi a villamos alkatrészek paramétereit;
- diagnosztikai, konfigurációs, teszt- és segédprogramok felhasználói szintű ismerete birtokában értelmezi a számítógépes mérési eredményeket;
- számítógéppel irányított mérő-, ellenőrző- és gyártóeszközöket használ;
- az elkészült áramkört készre, illetve berendezésbe szereli, és egyszerűbb mechanikai szereléseket is végez;
- dokumentációk alapján mérőrendszert állít össze, ellenőriz és beállít, minőségirányítási és gyártásközi információkat szolgáltat.